Łupież pstry (z łac. pityriasis versicolor) to schorzenie, które polega na zakażeniu skóry grzybem drożdżopodobnym z rodzaju Malassezia. Najczęściej choroba dotyka osoby młoden u których występuje zjawisko nazywane nadmierną potliwością. Zdarza się jednak, że dotknięte zostają nią również osoby starsze oraz dzieci.

Co wpływa na zachorowalność na łupież pstry?

Do czynników, które wpływają na zachorowanie na tego rodzaju schorzenie wymieniamy:

• czynniki hormonalne,
• klimat,
• słaba odporność organizmu,
• otyłość,
• częste odwiedzanie solarium.

Choroba objawia się wysypką oraz pojawianiem się jasnoróżowych bądź brązowych plam. Im późniejsze stadium choroby, tym powstałe plamy stają się coraz większe, w konsekwencji tworząc razem jedną, wielką plamę. Później zmiany skórne zaczynają się łuszczyć. Powoduje to, że skóra staje się bardzo wysuszona. Towarzyszy temu bardzo nieprzyjemne uczucie swędzenia u pacjentów. Grzybica tego rodzaju pojawia się najczęściej w miejscach takich jak plecy, klatka piersiowa, ramiona, szyja. Łupież pstry występuje też na głowie oraz na twarzy.

Czytaj tez: https://poznajpityver.pl/blog/masc-na-lupiez-pstry/

Sposób na łupież pstry. Łupież pstry maść bez recepty

dobrej jakości maść na łupież pstry

Jeśli chcemy zwalczyć łupież pstry maść będzie bardzo dobrym sposobem. Warto jednak pamiętać, że maść na łupież pstry powinna zawierać starannie dobrane, dobrej jakości składniki. Należy się w nią zaopatrywać w miejscach, które mają dobrą opinię wśród klientów. Nie wolno zakupywać jej ze źródeł niewiadomego pochodzenia. Zanim jednak zdecydujemy się na łupież pstry maść bez recepty, warto skonsultować tego rodzaju decyzję z dermatologiem, bowiem nie ma pewności czy chorujemy właśnie na tego rodzaju schorzenie. Często objawy łupieżu pstrego mylone są z bielactwem. Niezwykle często zdarza się, że pacjenci udają się do lekarzy dermatologów przekonani, że chorują na bielactwo. Dopiero tam uzyskują rzetelną informację na temat tego, jakie schorzenie ich dotknęło dzięki wszechstronnie i rzetelnie przeprowadzonej przez specjalistów diagnostyce.

Jakie składniki powinna zawierać dobrej jakości maść na łupież pstry?

Zatem jeśli interesuje nas zagadnienie łupież pstry leczenie maść, warto pamiętać, że dobra maść na łupież pstry powinna zawierać następujące składniki:

• klotrimazol,
• flukonazol,
• terbinafina,
• siarczek selenu,
• pirytionian cynku,
• siarczan sodowy,
• roztwór glikolu propylenowego.

Składniki wyżej wymienione powinna zawierać każda dobrej jakości maść na łupież pstry. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup którejkolwiek z nich, warto skonsultować to z lekarzem bądź farmaceutą. Warto nadmienić, że na rynku dostępne są zarówno maści bez recepty jak i te dostępne wyłącznie z receptą.

Podsumowanie

Rozpoznanie schorzenia, jakim jest łupież pstry w warunkach domowych to zadanie bardzo często awykonalne ze względu na to, że istnieje bardzo mało różnic pomiędzy chorobami takimi jak łupież pstry oraz bielactwo. Zanim zaopatrzymy się w różnego rodzaju maści oraz tabletki, warto umówić się na wizytę u lekarza dermatologa. Wówczas będziemy mieli stuprocentową pewność co do tego, z jaką chorobą mamy do czynienia i jakie są możliwości jej zwalczania. Należy mieć na uwadze, aby polecone przez farmaceutę bądź zapisane przez lekarza lekarstwa stosować wyłącznie według wskazówek przez nich przekazanych oraz informacji zawartych w dołączonej do opakowania ulotce. Przekraczanie dziennych dawek leków bądź nieregularne ich stosowanie może zamiast pomóc przynieść bardzo negatywne skutki dla naszego organizmu. Mogą się wtedy pojawić bardzo nieprzyjemne skutki uboczne.

(Visited 55 times, 1 visits today)

Leave A Comment