Posts in moje kosmetyki

Sucha skóra zimą – jak jej uniknąć?

Problem przesuszonej skóry zimą to dość powszechne zjawisko wśród kobiet, które związane jest z działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Ekspozycja skóry na ujemne temperatury, zimny wiatr czy wreszcie suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach to tylko niektóre z powodów, dla których komórki naskórka narażone są na uszkodzenia. Można im jednak skutecznie zapobiegać dzięki kilku sprawdzonym metodom. Zatem jak dbać o skórę zimą, aby uniknąć jej nadmiernego przesuszenia?

Read More

Naturalne perfumy polskiej marki Fridge by yDe

14 niszowych zapachów z kolekcji yDe to zaproszenie do podróży przez nastroje, emocje, wspomnienia, ale także do odkrycia tego, co nieznane. Perfumy stworzone przez Magdalenę Beyer, właścicielkę polskiej marki Fridge, powstały jako 14 wyjątkowych opowieści. Każda z nich opiera się na innym motywie przewodnim, zaskakuje nutami zapachowymi, a często również niespotykanymi kompozycjami.

Read More

Detoks włosów z węglem aktywnym

Węgiel aktywny jest całkowicie pozbawiony toksyn, ma jednocześnie dużą zdolność do ich pochłaniania. Jego cenne właściwości nadały mu miano „czarnego złota” i sprawiły, że jest coraz szerzej wykorzystywany także w pielęgnacji włosów. Jakie korzyści przyniesie wprowadzenie zawierających go kosmetyków do codziennej pielęgnacji?

Read More

Wyjątkowe pomysły na świąteczne i okazjonalne prezenty

Kartki wysyłane z okazji świąt lub innych uroczystych okazji są wspaniałym sposobem na pokazanie naszym najbliższym, że są dla nas naprawdę wyjątkowi. W erze powszechnej komunikacji elektronicznej – telefonów, e-mailów czy wiadomości przesyłanych za pośrednictwem mediów społecznościowych – tradycyjna kartka świąteczna jest nadzwyczajnym i miłym gestem oraz elementem tradycji. Własnoręczne zaprojektowanie, przygotowanie i wysłanie kartek to świetny sposób, by docenić tych, na których nam zależy – w końcu kto w dzisiejszych czasach wysyła kartki i to jeszcze własnoręcznie robione? By przygotować taki podarunek nie potrzeba wiele – wystarczy pójść do sklepu papierniczego oraz do np. pasmanterii i kupić odpowiednie produkty (kolorowe kartki, ozdobniki) i puścić wodzę fantazji, by wysłać komuś specjalny upominek, który zostanie z nim na lata.

Read More